تحقیقات جامع ۲۰۱۹ شرکت Deloitte در خصوص بلاکچین (قسمت اول)

0
552
تحقیق بلاک چین 2019 دیلویت
تحقیق بلاک چین 2019 دیلویت

بلاکچین به کسب و کارها وارد می شود

داستان بلاکچین فصل جدیدی را آغاز می کند، سؤالاتی که مدیران در خصوص آن می پرسند، سخت تر، پیچیده تر، مبهم تر و عملی تر شده اند. سؤالی در این زمینه که "آیا بلاکچین عملی می شود؟" دیگر برای مدیران وجود ندارد بلکه سوال اصلی آنها این است"چگونه بلاک چین می تواند برای ما کار کند؟"(

از زمانی که

که اولین مدافعان Blockchain در طول ده سال پیش توانایی های تکنولوژی را افزایش دادند، رهبران صنایع اغلب در استفاده از بلاک چین نامطمئن ظاهر شده اند. اما در سال ۲۰۱۹، به نظر می رسد چیز غیرمنتظره ای اتفاق می افتد. آنچه رخ داده است نشان می دهد که Blockchain یک حقیقت است و می تواند به عنوان یک راه حل عملی برای مشکلات تجاری در صنایع و موارد کسب و کاری استفاده شود. این دیدگاه دور از ذهن نیست و توسط مدافعان قبلی این تکنولوژی در فن آوری نیز تصدیق شده است. حتی رهبران کسب و کارها نیز با توجه به راه حل های مبتنی بر فناوری، متوجه اهمیت بزرگتر و تحول در فناوری این تکنولوژی نوظهور شده اند .

گر چه بلوکچین به پتانسیل کامل خود دست نیافته است،

، مدیران زیرک مورد بررسی در این تحقیق در موارد استفاده جدید و در حال توسعه این تکنولوژی مطمئن هستند؛ آنها همچنان تکنولوژی را به عنوان یک پلت فرم ارتباطی می دانند که می تواند بسیاری از فرآیندهای کسب و کار را فعال کند. از زمان آخرین بررسی ما، یکی از پاسخ دهندگان بیان می کند که سرمایه گذاری روی بلاک چین در شرکت های بزرگ در بیشتر بخش ها رو به رشد است، زیرا که برنامه های کاربردی جدید در حال افزایش است.

همانند فارغ التحصیلان جوان

که به سرعت انتظارات خود را پس از ورود به نیروی کار تنظیم می کنند، مدیران ملاحظات زمانی و عملی را دیده اند و دیدگاه خود را در مورد آنچه که در استفاده از blockchain قابل قبول و عملی است، تعریف می کنند. آنچه که ما در سال ۲۰۱۹ شاهد آن هستیم، تکامل مستمر blockchain در فناوری در حال توسعه و تکنوژی های به بلوغ رسیده که برای تحقق وعده های اولیه خود درتلاش هستند ، می باشد.

اهم مطالب تحقیق سال ۲۰۱۹ دیلویت

نظرسنجی سال گذشته نشان داد که تصویب بلاکچین به یک نقطه عطفی تبدیل شده است.

حرکت آن از "بلاک چین در صنعت توریسم"آغاز شده و با و پیدا کردن راه هایی برای ساختن برنامه های کاربردی عملی تجاری ادامه یافته است. خدمات مالی و به طور خاص بخش فن آوری مالی (fintech) منجر به توسعه blockchain شد، در حالی که سایر صنایع در جستجوی موارد استفاده خود محتاطانه به ارائه بازگشت سرمایه گذاری برای توجیه هزینه ها و تلاش برای اجرای راه حل های بلاکچین پرداخته اند.

امروز، fintech یکی از رهبران بلاکچین است،

اما سازمان های بیشتری در بخش های دیگری از قبیل تکنولوژی، رسانه، مخابرات، علوم زیستی و بهداشت و درمان و دولتی در حال گسترش و تنوع بخشیدن به ابتکارات بلاکچین هستند. با این حال، با وجود این تحولات، پیشرفت با توجه به افزایش و سقوط اولین سیکل های بلاکچین، اندازه گیری می شود و نگرش ناشی از آن، پس از زوال اولیه بلوکچین، تغییر می کند.

نظرسنجی امسال نشان می دهد
که سرمایه گذاری مستمر توسط کسانی که مایل به سرمایه گذاری بیش از ۵ میلیون دلار یا بیشتر در ابتدای به کارگیری بلاکچین در طی ۱۲ ماه آینده هستند، ۴۰ درصد (نسبت به سال ۲۰۱۸) رشد داشته است. همزمان، ۵۳ درصد از پاسخ دهندگان می گویند که تکنولوژی بلاکچین در سال ۲۰۱۹، اولویتی مهم برای سازمان هایشان بوده است و در سال گذشته افزایش ۱۰ درصدی داشته است (شکل ۱ را ببینید). علاوه بر این، ۸۳ درصد از موارد استفاده از blockchain، بیش از ۷۴ درصد (شکل ۲)رشد کرده است، و دیدگاه کلی افراد نسبت به بلاکچین، به طور معناداری تقویت شده است.

سایر داده های بررسی ۲۰۱۹

به نشانه های افزایش بلوغ فناوری بلاکچین اشاره می کند. برای مثال، پاسخ دهندگان بر متنوع تر شدن بلاکچین نسبت به سال ۲۰۱۸ اذعان داشتند. به طور مشابه، تنوع رو به افزایش موارد استفاده بالقوه برای بلاکچین و طیف وسیعتر و یکسان بودن موانع شناسایی شده برای استفاده از بلاکچین ، (شکل ۳)، نشانه های بیشتری از بلوغ این تکنولوژی را نشان می دهد.

به طور خلاصه

این پاسخ ها نشان دهنده این است که blockchain در چشم بسیاری از مدیران و تصمیم گیران به عنوان یک فناوری در حال بلوغ دیده می شود. اما نه همه اعضای هییت مدیره. اگرچه در نظر اکثریت پاسخ دهندگانی که بلاکچین را یکی از پنج اولویت می دانند(۳۴ درصد کل)، تنها ۲۳ درصد ، بلاک چین را به صورت عملیاتی اجرا کرده اند.
آیا این نگرشها به نظر غیرقابل انکار و متناقض است؟ این عدم تطابق می تواند یک عملگرایی رو به رشد را نشان دهد .انتظار می رود که بلاکچین مسیر سنتی بلوغ و کشف خود را ادامه دهد. نشانه های ناهماهنگی و احتیاط ممکن است روند رو به بهبود فناوری را منعکس نماید، زیرا احتمالا در حال تبدیل به یک راهبرد بنیادی کسب و کاری است.
پایان بخش اول

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید