تحقیقات جامع ۲۰۱۹ شرکت Deloitte در خصوص بلاکچین (قسمت دوم)

0
462
بلک چین- تحقیق دیلویت 2019 -2
بلک چین- تحقیق دیلویت 2019 -2
در واقع بلاک چین

در حال گسترش در صنایع مختلف از جمله fintech ، رسانه ها ، ارتباطات ، بخش دولتی ، علوم زیستی و مراقبت های بهداشتی است. تحقیقات ما نشان می دهد که مدیران به پتانسیل تحول در فناوری بلاکچین واقف شده اند و به طور فزاینده ای اعتمادشان به این فناوری افزایش یافته است.
و این نتایج نشان دهنده یک تفکر جمعی نسبت به بلاکچین است که بر اساس استفاده بیشتر از آن در تکنولوژی و درک بهتر توانایی ها و ضعف های آن در موارد کاربرد عملی روزمره کسب و کار است.

بلاک چین ،همه گیر شدن، وعده ها و چالش ها

جدید! بهبود یافته! سریعتر! قوی تر! بهتر! .
بازاریابان از بیان ویژگی ها و ارسال علامت هایی برای جلب توجه مشتریان تاثیر گذار و بالقوه و توسعه و انتشار محصولات و خدمات جدید استفاده می کنند.
بازاریابان می تواند زبان اقناع کننده ای داشته باشند. بدون تبلیغات، حرکات نخستین احتمالا شروع نخواهد شد و شرکت ها فقط به امتحان کردن فناوری نوین بسنده می کنند. آنها با امید این که کسی ممکن است این فناوری را به شکوفایی برساند، آنها را امتحان کند و آنها را مفید ببیند،روزگار می گذرانند. همچنین استفاده عملی از این تکنولوژی برای انجام کارها و در فرایندها، شرکتها یا صنایع تکنولوژیکی سخت خواهد بود.

البته، تعداد کمی از محصولات و خدمات به طور کامل به بازاریابی خود ادامه می دهند؛

یک ابزار یا راه حل که به تنهایی بتواند همه کارهایی را که ادعا می کنند ،انجام دهد ، به ندرت یافت می شود با این حال، بسیاری از این ابزارها و راه حل های جدید مفید و تاثیرگذار هستند.
موارد گفته شده در مورد بلاکچین نیز صادق است که به نظر می رسد که برای تغییر صنایع و مدل های کسب و کار تلاش می کنند. فعالان کسب و کار در مورد آینده این فناوری بسیار خوشبین هستند: سه پنجم از پاسخ دهندگان می خواهند بلاکچین خود را با نتایج قابل اندازه گیری و مثبت در سه سال آینده ثابت کند.

انتظار می رود بلوغ بلاکچین یا حداقل حفظ وضعیت کنونی آن با افزایش سرمایه گذاری همچنان ادامه یابد.

(۱۳ درصد از پاسخ دهندگان قصد دارند سرمایه گذاری را در ۱۲ ماه آینده کاهش دهند). علاوه بر این تقریبا ۶۰ درصد از پاسخ دهندگان به دلیل پیاده سازی راه حل های جدید، اعتماد بلندمدتی به این فناوری پیدا کرده اند. به عنوان مثال، قراردادهای هوشمند و سایر معاملات مبتنی بر توکن می تواند به این اطمینان کمک کند. هنرمندان، نمایندگان، تولید کنندگان و سایرافراد می توانند سهم خود را از درآمد حاصل از کارشان دریافت کنند، مهم نیست که چطور از این قضیه استفاده می شود یا بازپرداخت به چه شکلی است. آنها می توانند با افزایش استفاده از بلاکچین در زمینه هایی مانند معاملات بین شرکتی و تامین مالی ضمانت ها، مثل تجارت مالی، اعتبار نامه و فاکتور ها، فعالیت کنند.

موارد استفاده از بلاکچین

پاسخ دهندگان به نظرسنجی، عموما با خوش بینی نظرات خود را نسبت به بلاکچین نگاه می کنند، آنها با تجربه گرفتن از استفاده های قبلی از بلاکچین محدودیت های تکنولوژی را کشف کرده اند و این تکنولوژی را فراتر از ظاهر اولیه آن می بینند. سوال این است که آنها چه چیزی یافته اند؟
اکثر مردم اولین بار از طریق بیت کوین با بلاکچین آشنا شده اند که این تکنولوژی را به طور غیرمستقیم به تکنولوژی رمز ارز متصل می کند. علاقه مندان به بیت کوین از آن به عنوان یک پیشران برای یک اقتصاد توزیع شده جدید که در آن کاربران از ارزهای مبتنی بر توکن استفاده می کنند. و به بانک های سنتی و کارگزاران کمک می کند تا از شر معاملات نقطه به نقطه و B2C خلاص شوند. به عنوان مثال، طرفداران بلاکچین به صورت آهسته نشان دادند که چگونه می توان آن را برای تغییری انقلابی در دیگر بخش های تجاری مورد استفاده قرار داد.

در سال های آتی این تکنولوژی باعث نا امیدی دلالان می شود.

پذیرش رمز ارز به صورت یک انقلاب در حال حرکت با سرعت کم است. اما این کاهش سرعت باعث شده است که پذیرش بلاکچین در جای دیگری افزایش یابد، چرا که موارد استفاده های دیگر و نوآوری در استفاده از این تکنولوژی افزایش می یابد. به طور خلاصه، از دید سازمانی که به بلاکچین دقیق تر نگاه می کند، بلاکچین در حال تبدیل شدن به یک تکنولوژی است که برای گروه گسترده تری از کاربران مفید خواهد بود. همچنین طیف گسترده ای از برنامه هایی وجود دارد که نیازی به استفاده از بیت کوین ندارند، از جمله مدیریت امتیازات وفاداری، دیجیتالی کردن دارایی های فیزیکی و ایجاد کیف پول مجازی برای مدیریت مالی و تسویه.

خوش بینی محتاطانه

در حالی که بسیاری از پاسخ دهندگان می گویند که استفاده از بلاکچین در بخش های دیگری بجز فینتک در حال افزایش است و استفاده از این فناوری در موارد گسترده تری در انواع مختلف کسب و کارها،رایج شده است، به نظر می رسد مدیران شرکت ها رویکرد عملیتری نسبت به پذیرش آن داشته باشند.

این یک راه آشنا برای فن آوری های در حال ظهور است.

به عنوان مثال چاپ سه بعدی را در نظر بگیرید. فقط شش سال پیش، بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان، صنعت چاپ سه بعدی را به عنوان یک ابزار جالب با پتانسیل وسیع از طرف علاقمندان می شناختند که برنامه های کاربردی محدودی داشتند. از آن به بعد، تولید کنندگان عمده به طور گسترده ای تکنولوژی را برای تغییر نحوه طراحی و تولید محصولات و بهینه سازی زنجیره های توزیع و کاهش هزینه های downtime ناشی از عدم دسترسی به قطعات سخت افزاری در زمان و مکان مناسب ، بهینه نمودند.

پاسخ دهندگان به نظرسنجی نسبت به گذشته دوراندیش تر شده اند

و بر مزایای کسب و کار مانند افزایش امنیت و ریسک پایین تمرکز دارند. (۲۳ درصد)، در حدود ۱۷ درصد بر مدل های کسب و کار جدید و زنجیره ارزش و ۱۷ درصد بر سرعت بیشتر نسبت به تولید یا تحویل تاکید کرده اند. همچنین در زمینه های مدل ها و نگرانی های قانونی استفاده از بلاکچین ها بحث ها فراوان است.

به عبارت دیگر، به نظر می رسد سازمان ها در حال حاضر کمتر نگران این مسئله هستند که آیا فناوری بلاکچین کار خواهد کرد یا نه. بلکه آنها به بر روی اینکه آیا مدل های کسب و کار آنها تحت بلاکچین کار می کند یا نه متمرکز شده اند. به این ترتیب،

"""ما معتقدیم مدیران دیگر نباید سؤال دیگری درباره بلاکچین بپرسند، بلکه باید مجموعه وسیعی از سوالات را که منعکس کننده نقش بلاکچین در سازمان ها بازی می کند، را مطرح کنند.""

سوالات می تواند شامل موارد زیر باشد:

• چگونه فرایندهای فعال سازی بلاکچین روند فعالیت تجاری من را تغییر می دهند؟
• چگونه بلاکچین صنعت من را تغییر می دهد؟ اهداف و استراتژی های بلندمدت من چیست؟
• آیا بلاکچین پتانسیل برای اکوسیستم های بازار جدید را ایجاد می کند و نقش من چه خواهد بود؟
• چطور می توانم به پلتفرم بلاکچین مهاجرت کنم؟
• بلاکچین چه فرصت هایی برای ایجاد بازارهای جدید ایجاد می کند؟
• بزرگترین نقطه کورهای بلاکچین چیست؟
همانطور که تطبیق بلاکچین به طور پیوسته از حالت امکان به سمت عملی شدن پیش می رود، اکثر پاسخ دهندگان می گویند که آنها قصد دارند سرمایه گذاری خود را در طول سال آینده در حوزه بلاکچین حفظ و یا حتی افزایش دهند. اما انتظار می رود که این کار را فقط در صورتی انجام دهند که همراه با نوعی درک عملی از سوالات مشابه آنچه در بالا مطرح شد ، دست یابند.

قسمت اول

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید